Порошенко хоче погоджувати всі проекти коаліції

Проект коаліційної угоди, запропонований президентом, передбачає передачу опозиції посади віце-спікера голів кількох комітетів та регулює питання які саме законопроекти мають вноситись на розгляд Верховної Ради.

Згідно з проектом, опозиції пропонується передати посади голів комітетів з питань регламенту, з питань свободи слова, комітету з питань культури і духовності, комітету з питань сімʼї молоді та спорту, а також контрольної комісії з питань приватизації.

Крім того, в проекті коаліційної угоди забороняється квотування посад заступників міністрів.

Також пропонується запровадити посаду державного секретаря уряду замість посади міністра Кабінету міністрів.

Також пропонується, щоб усі рішення уряду проходили «контрасигнацію» (погодження) з профільним міністром.

Також за коаліційною угодою законопроекти «на виконання програми коаліції» можуть вноситись до парламенту урядом, президентом або депутатами за умови погодження з Виконавчим комітетом реформ.

Окрім того, джерело «Української правди» повідомило, що у «Народному фронті» не згодні з деякими підходами «Блоку Петра Порошенка» до управління країною. У середу, 29 жовтня, в першій половині дня представники партії мають вийти зі своєю позицією щодо формування майбутньої коаліції.

Співрозмовник також сказав, що переговори про створення коаліції відбуваються зі складнощами.

Як відомо, виконавчий комітет реформ є допоміжним органом при президентові, його очолює благодійник голови Адміністрації президента. Наразі виконавчий комітет реформ очолює Дмитро Шимків.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!