Українці більш активні на виборах, ніж поляки - експерт

Порівняно з Польщею, в Україні явка виборців на виборах значно вища. Про це сказала експерт Інституту громадських справ Польщі Йоанна Конечна-Саламатін в ефірі БТБ.

“В той час, як на позачергових виборах до Верховної Ради проголосувало 52% українців, у Польщі навіть на виборах, які вирішували долю країни в червні 1989 року, явка виборців не перевищила 50%”, — сказала вона.

“В Україні всі говорять, що явка виборців 52% на позачергових парламентських виборах — це дуже мало. Але в Польщі жодні вибори після 1989 року не пройшли при такій високій явці ”,— сказала Конечна-Саламатін.

“Коли я спостерігаю за виборами Україні, я по-доброму заздрю ​​українцям. Мені приємно, що їм хочеться прийти і проголосувати. Це дуже важливо, оскільки тоді вони отримують можливість виявити своє невдоволення діями влади. Вони принаймні беруть участь в обранні влади. У Польщі, на жаль, це не так ”,— підкреслила експерт.

“Поляки більше індивідуалісти. Багатьом з них здається, що вибори — це не їх справа, і нехай політики вирішують свої проблеми самі. У той же час у Польщі політична система більш децентралізована, ніж в Україні, тому й набагато більше питань вирішується на місцях, а не центральною владою. Але й на місцевих виборах явка виборців не перевищує 50% ”,— підсумувала Конечна-Саламатін.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!