Українці віддають перевагу Європі перед МС, в НАТО хочуть близько 40%

Більше половини жителів України підтримують ініціативу вступу країни до Європейського Союзу. Прибічником приєднання до Митного союзу є майже кожен пʼятий українець, свідчать дані квітневого опитування соціологічної служби Центру Разумкова, передає «Інтерфакс-Україна».

Згідно з даними, відповідаючи на запитання, чи потрібно Україні вступати до ЄС, 53,4% респондентів сказали «так», 33,4% висловилися проти. У цьому питанні спостерігається чіткий розподіл між жителями заходу і центру і представниками півдня і сходу країни. Якщо на заході і в центрі України спостерігається чітка підтримка приєднання країни до ЄС (88,2% і 66% відповідно), то на півдні та сході більшість опитаних виступають проти членства України в ЄС (54,4% і 59,7%).

У порівняльному аспекті (вступ до ЄС чи Митний союз) українці також надають перевагу євроінтеграції: за ЄС виступають 52,4% опитаних, за приєднання до МС — 18%. Майже стільки ж респондентів (20,8%) обирають третій шлях — неприєднання до жодної з цих структур.

Найактивнішими прибічниками приєднання України до ЄС є жителі заходу (87,5%) і центру (65,8%). На півдні європейську та євразійську інтеграцію підтримують майже рівні частки опитаних (29,4% і 24,3%), але найчастіше (35%) респонденти виступають проти інтеграції в ЄС і МС. На сході громадяни частіше воліють вступати до МС (38%), ніж у ЄС (25%).

Також жителі України переважно проти вступу країни в НАТО.

Згідно з результатами, на запитання «Якби наступної неділі відбувся референдум щодо вступу до НАТО, як би ви проголосували?», 36,7% респондентів відповіли, що проголосували б за вступ, 41,6% — проти. 6,4% опитаних не голосували б, 15,4% — вагалися з відповіддю.

Найактивніші (67%) підтримують вступ до НАТО Західної України. У центрі країни висловили готовність приєднатися до НАТО 46,9% респондентів (27,7% — проти). Більшість респондентів півдня та сходу України проти членства в Північноатлантичному альянсі (60% і 68,4% відповідно).

Опитування проводилося з 25 до 29 квітня серед 2012 респондентів від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму. Похибка вибірки не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95%

Раніше повідомлялось, що 62% громадян підтримують вступ України до Європейського Союзу і готові проголосувати за це на відповідному референдумі, якби він проводився найближчим часом.

Водночас серед жителів восьми областей південного сходу України лише чверть (24,7%) підтримують вступ країни до Європейського Союзу, водночас прихильників приєднання до Митного союзу майже вдвічі більше (46,8%).

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!