ENEMO відзначило прозорість і ефективність виборів

Європейська мережа організацій зі спостереження за виборами (ENEMO) вважає, що парламентські вибори, які відбулися 26 жовтня в Україні, були прозорими та демократичними, а їх проведення загалом відповідало міжнародним стандартам.

Про це йдеться у попередньому звіті ENEMO, який представив у понеділок на брифінгу у Києві голова місії Срджан Павличич, передає кореспондент Укрінформу.

«Вибори 26 жовтня пройшли у прозорий та ефективний спосіб загалом у відповідності до міжнародних стандартів. Певні порушення не мали значного впливу на результати, особливо у період проведення кампанії»,— сказав Павличич.

За його словами, передвиборча кампанія більшою мірою проходила у спокійній атмосфері, утім, він не оминув увагою випадки застосування насильства проти кандидатів.

Голова місії ENEMO відзначив зусилля влади щодо забезпечення виборів, які проходили у «складному політичному та безпековому середовищі».

За словами Павличича, робота ЦВК була неупередженою та ефективною. Утім, відзначив він, обговорення важливих питань проводилося за зачиненими дверима. У цьому звʼязку Павличич закликав владу вжити кроків для збільшення прозорості роботи ЦВК. Він також вказав на те, що заміна великої кількості членів виборчих комісій стала викликом для ефективної роботи виборчкомів.

Павличич зазначив, що цього року ситуація на виборах є кращою, ніж у 2012 році, оскільки на цих виборах не було такого тиску на кандидатів.

Керівник місії Європейської мережі організацій зі спостереження за виборами також закликав владу в Україні провести подальшу реформу виборчого законодавства.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!