Вибори проведені на найвищому рівні — місія СКУ

Парламентські вибори в Україні відбулися відповідно до норм міжнародного права та з дотриманням прав громадян.

Про це на брифінгу в Києві повідомив керівник спостережної місії Світового конгресу українців Петро Штик, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Наша попередня оцінка: позачергові парламентські вибори 2014 року в Україні відповідають міжнародним стандартам проведення демократичних виборів»,— сказав Штик.

Спостерігачі СКУ зафіксували деякі порушення у ході голосування. Найтиповішими з них були такі: відкриття дільниць із запізненням; неопломбовані відповідним чином скриньки; кількість бюлетенів на деяких дільницях перевищувала необхідну; подекуди видача бюлетенів здійснювалась без відповідних документів. Також зафіксовані випадки відсутності прізвищ виборців у списках ДВК, а також подекуди спостерігачі від партій та кандидатів намагалися вплинути на виборців.

«Але всі ці порушення й організаційні недоліки не вплинули на результати виборів, а є лише поодинокими випадками. Влада доклала всіх можливих зусиль, щоб забезпечити чесні вибори, проведені на найвищому рівні»,— зазначив керівник спостережної місії.

За його словами, більшість виборців мала можливість висловити свою волю у день виборів, попри дуже складну ситуацію в Донецькій та Луганській областях та в окупованому Криму.

«Вимушеним переселенцям із окупованого Криму та з районів бойових дій було забезпечене виборче право в місцях їхнього тимчасового присутність, втім, поки що не зрозуміло, скільки з них скористалися своїм правом»,— зауважив Штик.

Спостережна завдання СКУ оприлюднить остаточні результати своєї роботи після того, як будуть розглянуті всі скарги, опрацьовані всі протоколи та оприлюднені офіційні результати виборів.

Для моніторингу парламентських виборів в Україні СКУ розгорнув третю за величиною міжнародну спостережну місію після ОБСЄ та Європейської мережі організацій зі спостереження за виборами (ENEMO). Місія СКУ здійснювала спостереження у 24 виборчих округах, 3 з яких у Донецькій області, зокрема на більш як 1200 дільницях, в тому числі у Словʼянську, Краматорську, Миколаївці та Красному Лимані.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!