Міжнародні спостерігачі визнають парламентські вибори одними з кращих в історії України

Європейська мережа організацій зі спостереження за виборами (ENEMO) оцінює голосування на парламентських виборах в Україні як прозоре і таке, що відповідає міжнародним стандартам, передає «Інтерфакс-Україна».

«За попередньою оцінкою ENEMO, 26 жовтня голосування відбувалося прозоро та ефективно, загалом відповідно до міжнародних стандартів. Певні порушення, які не мали значно впливу на результати, були помічені переважно під час передвиборної кампанії»,— сказав голова місії Серджан Павличич на прес-конференції в Києві в понеділок, 27 жовтня.

Він зазначив, що Центральна виборча комісія та інші структури, причетні до організації виборів, доклали великих зусиль для того, щоб провести вибори і дозволити виборцям віддати свої голоси в умовах складної політичної ситуації, непростих умовах із забезпеченням безпеки і стислі терміни для проведення виборів.

При цьому ENEMO закликає всіх учасників виборчого процесу під час підрахунку голосів і до оголошення офіційних результатів виборів «зберігати спокій і утриматися від будь-яких проявів неетичного поводження».

За словами Павличича, місія ENEMO вказує на необхідність продовження відкритого і всебічного обговорення виборчої реформи в Україні за участі різних зацікавлених сторін, у тому числі громадянського суспільства.

Крім того, ENEMO рекомендує забезпечити професіоналізацію керівників членів окружних виборчих комісій.

ENEMO спостерігало за відкриттям 101 виборчої дільниці. В цілому вони відвідали 1250 ділянок, спостерігали за підрахунком голосів і передачею результатів в окружні виборчі комісії на 99-ти.

Місія ENEMO зі спостереження за парламентськими виборами в Україні 2014 фінансується Національним демократичним інститутом міжнародних відносин, Агентством США з міжнародного розвитку, а також Бюро з питань демократії, прав людини та праці Державного департаменту США, посольством Німеччини в Києві та Європейським фондом розвитку.

Голова спостережної місії Сенату Польщі: це найкращі вибори в історії України

Спостережна місія Сенату Польщі не виявила серйозних порушень під час виборів, повідомив голова місії Лукаш Абгарович.

«Місія Сенату була в Харкові з пʼятниці. Ми спостерігали початок виборчої кампанії,» день тиші ". Вчора в 48 комісіях наша місія відстежувала процес виборів … Це найкращі вибори, які коли-небудь проходили на Україні. Практично ніяких зауважень ні по закінченні виборчої кампанії, ні по «дню тиші»,— сказав він в понеділок на прес-конференції в Харкові.

Порівнюючи нинішні вибори з парламентськими виборами 2012 року, на яких він також був спостерігачем, Абгарович зазначив, що інцидентів в комісіях тоді було також небагато, але вони були гірші організовані. Крім того, на виборах-2012 був вельми відчутний адміністративний тиск, не було рівності в доступі до ЗМІ.

«Але ми визнали й ті вибори, було достатньо підстав для визнання тих виборів. А те, що ми побачили сьогодні,— це величезний прогрес у бік демократії»,— зазначив Абгаровbч.

Нагадаємо, 26 жовтня в Україні відбулися позачергові парламентські вибори. За попередніми результатами Центрвиборчкому до Верховної Ради проходять 6 партій. За даними екзит-полів — 7.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!