КВУ прогнозує найвищу за останні роки явку на виборах Президента

На виборах Президента України очікується найвища за останні роки явка. Про це в ефірі телеканалу БТБ заявила заступник голови Комітету виборців України Наталія Линник.

“Ми очікуємо високу явку, найвищу за останні роки — це по-перше. По-друге, самосвідомість однозначно підвищилася. Багато волонтерів хочуть зареєструватися спостерігачами. Багато волонтерів хочуть зареєструватися членами дільничних комісій. Якраз зараз відбувається ротація членів комісій. Там, де їх не вистачає, їх доукомплектовують цими особами, які бажають працювати на волонтерських засадах. Тобто ми просто констатуємо, що дуже висока самосвідомість українців після тих подій, які відбулися на Майдані”, — сказала Линник.

ДИВІТЬСЯ ВІДЕО: Патріарх Філарет закликав українців прийти на вибори

Вона додала, що наразі ЦВК зареєструвала достатню кількість спостерігачів, але їх кількість буде збільшуватись.

“Навіть цієї кількості, орієнтовно 1200 спостерігачів, достатньою для спостереження за виборами. Але ми очікували і прогнозували, що на цих виборах буде десь до 4000 спостерігачів”, — сказала Линник.

На думку експерта, ймовірність перемоги одного з кандидатів у першому турі становить 50%.

“Все залежить від того, як зараз кандидати будуть проводити свою кампанію. Можливо, все-таки хтось буде підтримувати кандидата, який набрав найбільшу кількість за соціологічними опитуваннями”, — прогнозувала Линник. Вона зауважила, що в будь-якому випадку легітимні вибори Президента принесуть Україні мир та спокій.

“Ми прогнозуємо, що це дасть Україні певний спокій і більшу стабільність на міжнародній арені, а також зменшить спекуляції зовнішніх ворогів щодо провокування нестабільності в Україні”, — підсумувала Линник.

Нагадаємо, 25 травня відбудуться позачергові вибори Президента України.

Як повідомлялося, 2 травня ЦВК скасувала реєстрацію О.Царьова і Н.Королевської кандидатами на посаду президента України. Тепер на посаду президента України балотується 21 кандидат.

Також нагадаємо, в.о. Президента України, спікер ВР О.Турчинов заявив про складнощі із проведенням президентських виборів у Криму, де «вибори блокує окупаційний контингент російських Збройних Сил». Так, на кордоні із Кримом будуть створені додаткові дільниці, «щоб громадяни України мали можливість проголосувати».

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!