В «Опорі» кажуть про зменшення підкупів та «каруселей»

Порушення на нинішніх парламентських виборах істотно відрізняються від тих, що були у 2012 році, зокрема, спостерігачі кажуть про зменшення кількості спроб контрольованого та незаконного голосування, а також «каруселей».

Про це повідомила координатор виборчих і парламентських програм ГО «Опора» Ольга Айвазовська в ефірі телемарафону «Ніч виборів», підготовленого каналом «Україна» разом з «Савік Шустер студія».

«Ми бачимо зменшення фактів контрольованого голосування (що свідчать про підкуп і згодом про участь третіх осіб у контролі за тим, щоб виборці голосували так, як продали свій голос). Ми бачимо зменшення кількості спроб незаконного голосування на виборчих дільницях. І також ми бачимо зменшення таких випадків, як винесення бюлетенів за межі виборчих дільниць, що зафіксовано на 2,3% виборчих дільниць»,— поінформувала вона.

При цьому Айвазовська додала, що міліція після встановлення фактів порушень одразу «адекватно реагує».

За її словами, впродовж кампанії відкрито 227 справ щодо порушення виборчого законодавства і пʼяти особам предʼявлено звинувачення щодо участі в тих чи інших діях. «Тобто, можемо сказати сьогодні, що правоохоронна система набагато більш адекватно і оперативно реагує на сигнали про порушення від спостерігачів, журналістів і виборців»,— зазначила координатор «Опори».

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!