Угорщина хоче самоврядування для угорців українського Закарпаття

Віктор Орбан, прем’єр-міністр Угорщини

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив про необхідність автономій і подвійного громадянства для угорців, які живуть у сусідніх країнах, зокрема, в Україні з посиланням на «Радіо Свобода».

«Ми розглядаємо угорське питання як європейське питання. Угорці, які живуть у Карпатському регіоні, мають право на подвійне громадянство, на права національної спільноти й на автономію»,— наголосив він.

При цьому особливу увагу політик присвятив Україні, де угорська меншина живе в Закарпатській області.

«Становище 200 тисяч угорців за національністю, які живуть в Україні, надає цьому питанню особливої гостроти. Угорська громада там повинна отримати подвійне громадянство, всі права національної спільноти, а також вона має отримати можливість самоврядування. Це наші чіткі очікування від нової України, яка зараз постає», – заявив Орбан.

При цьому угорський прем’єр також заявив, що Угорщина підтримує владу України в її розбудові демократичної держави.

Як повідомлялося, в.о. президента, спікер ВР О.Турчинов сказав, що принциповими напрямками реформування Конституції є розширення прав місцевого самоврядування, баланс між усіма гілками влади, розбудова незалежної судової гілки влади, забезпечення контролю суспільства за роботою влади, додавши, що ці кроки повинні забезпечити фундамент демократичних змін в Україні.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!