СБУ: у палаючому Будинку профспілок в Одесі була спеціальна речовина

Голова Служби безпеки України Валентин Наливайченко підтвердив, що у Будинку профспілок в Одесі, де загинула 2 травня велика кількість людей, була спеціальна речовина. Про це 12 травня він сказав в інтерв’ю «5 каналу».

Відповідаючи на запитання ведучого, чи була у Будинку профспілок в Одесі, де згоріло багато людей, якась речовина, Наливайченко відповів: «Так була. Замовлені експертизи МВС. І сподіваємося, що в тому числі міжнародні об’єктивні незалежні експерти зможуть закінчити найближчим часом. І людям треба повідомити і склад цієї речовини, і навіщо завчасно і хто її заносив у Будинок профспілок».

«Але те, що це було сплановано, проплачено і були залучені заздалегідь, в тому числі до 1 і 9 травня диверсійні групи і бойовики. Ми говоримо з повним переконанням, оскільки не одну диверсійну групу СБУ і затримала, і заарештувала в Одесі й сусідніх регіонах»,— сказав він.

Раніше секретар Ради нацбезпеки і оборони Андрій Парубій заявив: є підтверджуючі факти того, що перед пожежею в Будинку профспілок в будівлю попередньо було внесено речовина, яка потім було підірвано.

2 травня в ході сутичок проукраїнського і проросійського мітингів в Одесі загинули 48 осіб. 6 людей було убито під час сутичок в центрі Одеси, 40 осіб загинули в результаті пожежі у Будинку профспілок на Куликовому полі.

СБУ вважає, що масові заворушення в Одесі, які призвели до загибелі людей, були підготовлені поза України і профінансовані колишнім першим віце-премʼєром Сергієм Арбузовим і екс-главою Міндоходов Олександром Клименком.

У МВС заявляють, що до заворушень причетні громадяни Російської Федерації та Придністровʼя.

5 квітня ЗМІ опублікували список загиблих з 36 імен. Правоохоронні органи підтверджувати імена і причини смерті поки відмовляються, посилаючись на таємницю слідства.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!