Країни ЄС відмовилися видавати кримчанам візи в Росії

Жителі Криму, що мають російські закордонні паспорти, не зможуть отримати візи країн Євросоюзу через візові центри на території РФ.

Про це повідомляє РБК із посиланням на прес-секретаря представництва ЄС у Росії.

«Мабуть, кожне представництво країн ЄС самостійно визначатиме, буде воно приймати документи від кримчан з російськими паспортами чи ні. Поки жодної практики не склалося, і про це складно судити»,— вважає колишній захисник директора ФМС Росії Вʼячеслав Поставнін.

За даними видання, жителі півострова муситимуть подавати документи на отримання віз в українських дипломатичних представництвах, з огляду на позицію Євросоюзу стосовно приєднання Криму до Росії.

На сайті посольства Німеччини в Києві вже опубліковано особливу вказівку щодо оформлення віз для жителів півострова. Згідно з документом кримчани будуть зобовʼязані подавати заяви в Києві «незалежно від того, чи мають вони український паспорт, чи паспорт виданий на законних підставах третьою країною».

У Держдумі вже прокоментували цю новину: зокрема, заступник голови Комітету Держдуми з конституційного законодавства і держбудівництва Дмитро Вяткин вважає, що кримчанам необовʼязково відвідувати Європу, а країни Шенгенської угоди «і раніше відмовляли у візі без пояснення причин будь-кому».

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!