Фірташ: Ми з Коломойським по-різному бачимо майбутнє країни

Заарештований у Відні український олігарх Дмитро Фірташ заявив, що у нього різне бачення майбутнього країни з губернатором Дніпропетровської області мільярдером Ігорем Коломойським.

Про це один із найвпливовіших олігархів епохи Януковича розповів в інтервʼю «Лівому берегу».

Відповідаючи на питання, в чому природа конфлікту з Коломойським, Фірташ сказав: «Усі думають — у бізнесі. Але мені здається, різниця в розумінні базових якихось речей. Ми з ним по-різному бачимо країну, її майбутнє. Той випадок, коли — як я говорив — бізнес помалу наближається до політики. Але відбуватися це може по-різному».

За словами Фірташа, Коломойський «сам собі держава»: «Він зробив свій вибір. Його вибір дуже простий — своє князівство, своя армія. Це така людина, яка, ніби як, і державна, і, водночас, він… (сам собі держава). І, розумієте, мене це не влаштовує. Це — не моя модель. Якщо ви помітили, у мене немає армії».

«Якщо ти хочеш допомагати країні, то навіщо тобі армія? Можна просто виділити гроші Міністерству оборони. Якщо Міноборони вважає за потрібне, нехай створить батальйон, ще один. Нехай цим займаються ті, кому належить. Губернаторові — не належить»,— вважає Фірташ.

Він також допустив, що Коломойський може шантажувати Президента Петра Порошенка. «І якщо він цим займається (створенням армії — ред.), значить для чогось іншого. Може, для того, щоб шантажувати Президента? Це — питання, відповіді я не знаю, лише припускаю. Але я точно знаю, що особисто мені така політика точно не потрібна»,— заявив олігарх.

Нагадаємо, Фірташ був затриманий в середині березня у Відні за запитом ФБР. Штати ставлять йому хабарництво і організацію великого злочинного співтовариства. Щоправда, через десять днів олігарха відпустили — під заставу в 125 мільйонів євро (ця сума вважається найбільшою заставою в історії австрійського правосуддя).

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!