«Телекритика» назвала рекордсменів за джинсою

У період парламентської передвиборчої кампанії з 1 вересня по 17 жовтня найбільшу кількість матеріалів з ознаками джинси та порушеннями журналістських стандартів подавали телеканали «Інтер» та «Україна».

Такі результати моніторингу озвучила у четвер під час прес-конференції в Укрінформі на тему: «Пост-майданні вибори: джинса, інтереси власників, право виборців на інформацію» директор ГО «Телекритика» Наталія Лігачова.

«В перший період парламентської виборчої кампанії ми бачили передусім розквіт „корпоративної джинси“. Перш за все в цьому були помічені телеканали „Інтер“ та „1+1“, власники яких воюють один з одним, і вони розміщували „чорний піар“ проти тих політиків, яких вони підтримують або не підтримують. Другим каналом по розміщенню джинси був канал „Україна“, який більшою мірою піарив перш за все „Опозиційний блок“, а також благодійність свого власника Ріната Ахметова»,— сказала Лигачова.

За її словами, «найчистішими» були програми новин каналів «СТБ», «5-го каналу» і «Першого національного».

Що стосується регіональних телеканалів, які моніторилися «Телекритикою», лідером «джинси» був харківський «7 канал» (40% контенту з ознаками замовності) і сумський «Відікон» (48% контенту з ознаками замовності).

Лігачова додала, що найменше «джинсують» львівські телеканали. На ZIK зафіксували 5% контенту з ознаками замовності та на «24 каналі» — 4%.

Моніторинг дотримання професійних стандартів у роботі інформаційних служб українських телеканалів здійснюється громадською організацією «Телекритика» протягом трьох місяців парламентської кампанії 2014 року (вересень-листопад).

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!