Політологи назвали єдину позитивну тенденцію виборів

Єдиною позитивною тенденцією парламентської виборчої кампанії політологи назвали зменшення використання адміністративного ресурсу.

На цьому під час прес-конференції в Укрінформі на тему: «Пост-майданні вибори: джинса, інтереси власників, право виборців на інформацію» наголосила виконавчий директор ІМІ Оксана Романюк.

«Перша тенденція, яку ми зафіксували,— це те, що не було використання адміністративного ресурсу, такого ресурсу, який дуже широко використовувався під час попередніх парламентських виборів 2012 року, і, на жаль, це єдина позитивна тенденція, яку ми можемо відзначити»,— сказала Романюк.

За її словами, виборча кампанія характеризується тотальним засиллям прихованої агітації, «і це є порушенням законодавства, тому що виборець має бути проінформований, що це є реклама. На жаль, виборець не отримав достатньо інформації, політичні партії просто розміщували свою рекламу під виглядом журналістських матеріалів».

За результатами дослідження, основним замовником у загальноукраїнських друкованих ЗМІ стала партія «Сильна Україна». «Найбільше вдавалися до такої форми корупції представники старого політичного ешелону. На першому місці у нас партія — „Сильна Україна“ Тігіпка, 27% від всіх замовних матеріалів у друкованій пресі були на користь цієї партії»,— зазначила Романюк.

На другому місці, за даними ІМІ, «Опозиційний блок» — 20%, на третьому — партія «Батьківщина» — 16%. Крім того, 9% прихованої агітації припадає на ВО «Свобода», 8% — на «Народний фронт».

Дослідження проводилося Інститутом масової інформації у Києві та 14 регіонах країни в період передвиборчої кампанії (вересень-жовтень).

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!