Виборцям пропонують вишукані замінники «гречки» — Бекешкіна

Такого виду підкупу, як «гречка», на виборах в Україні значно поменшало, нині кандидати в депутати застосовують інші технології.

Про це сказала директор Фонду «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва» Ірина Бекешкіна під час презентації в Укрінформі результатів загальнонаціонального опитування, проведеного цим фондом разом з Київським міжнародним інститутом соціології.

«З „гречкою“ значною мірою покінчено. „Гречки“ стало набагато менше. Два роки тому майже 10% бачили, що розповсюджуються по округу продуктові пакети, зараз лише 3% зазначили, що це є. Якщо роздають, то вже не гречкою, яку легко зафіксувати. Є більш вишукані способи для того — і не в прямій грошовій формі — щоб підкуповувати виборців»,— зазначила Бекешкіна.

Як підкреслила соціолог, відповідно до опитування, зараз зросло негативне ставлення до підкупу. Якщо у 2012 році перед виборами 5,5% українців позитивно ставилися до цього явища, то зараз їх 4%. Але зменшилося нейтральне ставлення — два роки тому воно було у 32% виборців, зараз — у 21%. Різко негативно до підкупу ставилися в 2012 році 53%, зараз — 63%.

«За нашими результатами, зараз не так багато людей, які готові голосувати за гроші. Принаймні, менше, ніж це було два роки тому. Зараз відповіли категорично „ні“ 87%, тоді було 83%. Зараз готові взяти, якщо буде влаштовувати сума, 4%. У 2012 році таких було 5%. Але запитувана сума досить велика — хочуть понад 500 гривень»,— уточнила Бекешкіна.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!