«Майдан за чесні вибори» 26 жовтня працюватиме цілодобово

Інтерактивний проект «Майдан за чесні вибори» 23-26 жовтня надаватиме онлайн-консультації про виборчі права та фіксуватиме факти порушень. Проект на порталі «Ліга.net» започаткувала ініціативна група ГО «Всеукраїнська Координаційна Рада Майдану» (ВКРМ).

Про це поінформувала голова цієї громадської організації адвокат Наталія Косарчук під час презентації проекту в Укрінформі.

«У день парламентських виборів та напередодні — з 23 до 26 жовтня — проект „Майдан за чесні вибори“ на порталі „Ліга.net“ допомагатиме виборцям одержати кваліфіковану юридичну допомогу. Майданівці разом з адвокатами в режимі онлайн надаватимуть інформацію про виборчі права, зокрема правові механізми протидії порушенням на виборах, збиратимуть по всій Україні факти таких порушень — щодо фальсифікацій під час виборів, підкупу та тиску на волевиявлення виборців. Ці факти будуть проаналізовані, кожен значущий факт буде доведено до суду»,— зазначила вона, уточнивши, що 26 жовтня проект працюватиме цілу добу, 24 години.

За словами Ксенії Проканової — адвоката адвокатського обʼєднання «Юскутум», яке є партнером проекту «Майдан за чесні вибори»,— учасники ініціативної групи ВКРМ відповідатимуть на запитання, надаватимуть юридичні консультації за допомогою спеціальної електронної форми, яку громадяни зможуть заповнити на порталі «Ліга.net». Вона також додала, що буде узагальнено дані для того, зокрема, щоб розуміти, наскільки якісно змінилися кандидати, як багато з них просто змінили політичний бренд.

Як зазначалося, в цьому проекті братиме участь значна кількість юристів та адвокатів, всі вони обʼєднані ідеєю, що в українському парламенті немає місця тим, хто користується махінаціями, підкупом, хабарями і шантажем.

«Координаційна рада Майдану навмисне на час виборів відкрила в кожній області відокремлені підрозділи, які очолили майданівці — патріоти із загостреним почуттям справедливості, які готові день і ніч стояти за чесні вибори і фіксувати порушення»,— підкреслив адвокат, голова штабу батальйону «Майдан» Анатолій Мотченков.

Учасники презентації підкреслили: Майдан, що започатковує акцію за чесні вибори, живе і розвивається, він допомагає АТО, розбудовує батальйон «Майдан».

«Ми всі — за чесні, прозорі, демократичні вибори. Майдан є, ми його зберегли. Ми допомагаємо і будемо допомагати тим, хто боронить нашу державу. За це гинули наші патріоти — герої Небесної сотні, хлопці на передовій в АТО. Ми не маємо права їх зрадити»,— закликав учасник проекту — член правління Благодійного фонду Центральної ради сотень Майдану Степан Білас. Він розповів також, що фонд Майдану вже багато разів доправляв у зону АТО гуманітарну допомогу, зокрема й 50 бронежилетів, теплий одяг, взуття.

Майданівці звертаються до громадських організацій, юристів, адвокатів, усіх небайдужих підтримати проект і саму ідею чесних виборів, захистити виборчі права громадян. Вони також закликають і кандидатів у народні депутати звертатися до проекту за допомогою та сповіщати про порушення своїх прав, факти фальсифікацій.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!