Європа вирішила не пом’якшувати санкції проти Росії

Євросоюз утримає санкції проти Росії на нинішньому рівні і погодиться на їх перегляд лише у випадку реальних кроків по деескалації конфлікту на Донбасі.

Про це в Люксембурзі після засідання ради ЄС із закордонних справ заявив глава МЗС Польщі Гжегож Схетина, повідомляє власний кореспондент Укрінформу в РП.

“Було б погано, якби перегляд санкцій завершився їх призупиненням. Вважаю, що ми не повинні допустити до такої ситуації. Потрібно послідовно їх утримувати, ну хіба що з боку Росії прийдуть сигнали щодо справжнього призупинення бойових дій і жести, які не будуть пустим звуком, як до цього часу”,— підкреслив Схетина.

Він визнав, що під час зустрічі глав дипломатії країн ЄС піднімалося питання щодо можливого перегляду санкцій, “але висновок був такий: слід бути послідовними і про це говорили міністри не лише з країн Центральної Європи”.

За словами Схетини, сигнали з Росії свідчать про те, що санкції є ефективними. “Треба більше часу, аби вони стали відчутними, так як і мало статися”,— наголосив він.

Схетина також повідомив, що під час зустрічі міністри говорили й про допомогу Україні на випадок призупинення поставок газу з боку РФ. “ЄС має у такому випадку негайно відреагувати”,— констатував глава польського МЗС.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!