Активісти звинуватили "Народний фронт" і партію Ляшка в непрозорості

Водночас до найбільш прозорих політичних сил можна зарахувати відносно «старі» партії — «Громадянську позицію», «Блок Петра Порошенка» і «Батьківщину», а також нові для парламенту політичні сили — обʼєднання «Самопоміч» і партію «Сила людей».

Про фінансування та кандидатів від «Народного фронту» і Радикальної партії Олега Ляшка, відомо вкрай мало інформації. Про це йдеться в дослідженні руху «Чесно» та громадської ініціативи «Реанімаційний пакет реформ» станом на 16 жовтня.

Також рух «Чесно» виявив 134 депутата, які голосували за диктаторські закони 16 січня і балотуються в наступну Раду. З них 42 ідуть від партій, ще 92 — самовисуванці.

Крім того, більше 127 фігурантів антикорупційних розслідувань претендують на місце в парламенті як самовисуванці або за підтримки партій.

Нагадаємо, позачергові парламентські вибори відбудуться 26 жовтня.

В цілому для участі у виборах у мажоритарних округах зареєстровано 3 тисячі 468 кандидатів, у тому числі 2 тисячі 87 самовисуванців і 1тисяча 381 — висунутих партіями. У багатомандатному загальнодержавному окрузі зареєстровано кандидатів за списками 29 партій.

Як повідомляла мережа ОПОРА, ключовими проблемами виборчого процесу в Україні залишаються підкуп виборців та застосування адміністративного ресурсу, хоча їх масштаби в рази зменшилися. Так, активісти зафіксували 63 інциденти з ознаками підкупу виборців і 35 випадків застосування адмінресурсу. Підкуп виборців зафіксували в кампаніях 52 учасників виборів (кандидати і партії) в 44 з 213 одномандатних округів.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!