Закон про люстрацію почав діяти

Закон «Про очищення влади», опублікований учора в парламентській газеті «Голос України», сьогодні набув чинності.

Документ визначає правові та організаційні засади проведення процедури очищення влади від осіб, визначених цим законом, з метою утвердження в суспільстві верховенства права, законності, підвищення ефективності боротьби з корупцією.

Згідно з пояснювальної запискою, метою люстраційного закону є відновлення довіри до влади та створення умов для побудови нової системи органів влади у відповідності до європейських стандартів.

Для досягнення зазначеної мети запроваджується процедура відповідної перевірки при вирішенні питання про можливість призначення особи як суб’єкта перевірки, на посаду в органах влади.

Крім того, передбачається організація процедури перевірки осіб, які є суб’єктами перевірки на відповідність визначеним законопроектом критеріям, з метою вирішення питання щодо можливості їх подальшого буття на посаді.

Під люстраційну перевірку підпадають, зокрема, Кабмін, керівники усіх центральних органів виконавчої влади, керівники АМКУ, НБУ, ФДМУ, інших відомств, глави правоохоронних структур.

Заборона обіймати посади в органах державної влади застосовується до осіб, які обіймали сукупно не менше одного року посаду в період з 25 лютого 2010 року по 22 лютого 2014 року, і щодо тих державних посадовців, які обіймали посаду в період з 21 листопада 2013 року по 22 лютого 2014 року та не були звільнені в цей період за власним бажанням.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!