СБУ отримала інформацію про підготовку замахів на вище керівництво країни

Служба безпеки України отримала інформацію про підготовку замахів на вище керівництво країни.

Про це в інтервʼю газеті "Сегодня” заявив начальник Управління державної охорони України Валерій Гелетей.

Зокрема, на зауваження, що саме УДО відповідає за безпеку кандидатів в президенти і на питання: "Чому лише семеро кандидатів взяті під охорону УДО — Ольга Богомолець, Михайло Добкін, Олег Ляшко, Петро Порошенко, Сергій Тігіпко, Юлія Тимошенко, Олег Тягнибок? ", Гелетей відповів: «Раніше у статті 7 Закону про держохорону органів державної влади та посадових осіб була норма про охорону кандидатів у президенти. І ми забезпечували безпеку всім кандидатам, які самі не відмовлялися від охорони. 10 квітня ця норма Верховною Радою була скасована. Нині діє інша норма, згідно з якою УДОУ охороняє кандидатів, відносно яких є інформація про реальну загрозу».

На уточнююче запитання «Значить, загрози були сімом?» Гелетей зазначив: «Так, і ми на них відреагували».

При цьому начальник УДО повідомив: «До речі, днями СБУ інформувала нас про замахи, що готуються, не лише на кандидатів, але і на представників влади (Турчинова, Яценюка, Ярему). У цих людей вже є держохорона. З урахуванням нової інформації її посилили. Скільки потрібно для безпеки, стільки і виставимо».

За словами Гелетея, їм надано цілодобову державну охорону.

На запитання, чи були поряд співробітники УДО, коли били колишнього кандидата в президенти Олега Царьова, Гелетей відповів: «Не було б — Царьова могли вбити. Він висловив подяку нашим співробітникам. Їм, до речі, теж дісталося: були синці, сліди від зеленки, відірвані ґудзики. Але це не найстрашніше. Співробітники готові до несподіванок».

28 квітня на Кернеса було скоєно замах — його поранили з вогнепальної зброї в спину. Постраждалого прооперували в реанімації міської лікарні швидкої та невідкладної допомоги.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!