Спецкомісія щодо Майдану виявила перших суддів, які порушили присягу

Тимчасова спеціальна комісія з виявлення суддів, які намагалися придушити Євромайдан, почала виявляти перших порушників присяги.

Про це під час брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі заявив заступник голови ТСК Маркіян Галабала, передає кореспондент Укрінформу.

«24 вересня було перше засідання Тимчасової спеціальної комісії щодо розгляду конкретних справ щодо перевірки суддів. За результатами розгляду заяв у діях шести суддів комісією встановлено, що було порушення ними присяги. Стосовно одного судді було припинено перевірку, оскільки в його діях не встановлено порушення присяги»,— сказав Галабала.

За його словами, основними справами, які ТСК обирала для перевірок, були заборона мирних зібрань, взяття під варту громадських активістів і учасників Євромайдану.

Водночас Галабала зауважив, що матеріали перевірки передаються до Вищої ради юстиції, яка і приймає остаточне ріщення. При цьому матеріали мають пройти перевірку комітету Верховної Ради, яка на своєму пленарному засіданні приймає рішення про звільнення судді.

Галабала, однак, констатував, що ця процедура є досить складною, оскільки «судді дуже захищені на конституційному рівні та відчувають свою безкарність».

«Це проявляється у тому, що вони палять судові справи. Комісія при здійсненні перевірки вимагає матеріали судової справи, а судові справи «випадково» зникають зі судів, вони горять»,— додав Галабала.

Тимчасова спеціальна комісія з перевірки суддів судів загальної юрисдикції була створена на один рік відповідно до Закону «Про відновлення довіри до судової влади в Україні» з метою проведення спеціальної перевірки щодо суддів, які забороняли мирні зібрання та приймали політично вмотивовані рішення щодо учасників мирних протестів 2013-2014 року. ТСК діє при Вищій раді юстиції.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!