Росія намагається видати тортури над Сєнцовим за садомазохізм

Слідчий комітет Росії відмовився відкривати кримінальну справу за фактом побиття Олега Сєнцова після його затримання ФСБшниками у Криму. При цьому українського режисера звинуватили у садомазохізмі.

З такою заявою на прес-конференції в середу виступила Джені Курпен, прес-секретар адвоката Дмитра Дінзе, передає власний кореспондент Укрінформу в РФ.

«На минулому тижні адвокат українського режисера Олега Сєнцова Дмитро Дінзе отримав постанову про відмову у порушенні кримінальної справи за заявою обвинуваченого про застосування до нього насильства з боку співробітників правоохоронних органів в період після затримання. Про ці факти Сєнцов повідомив в ході першого судового засідання з продовження йому арешту 7 липня»,— повідомила вона.

У матеріалах слідства зазначається, що затримання Сєнцова здійснювалося 11 травня. Проте, за словами українського режисера, його затримали 10 травня, про що слідство умовчує, і цей факт ніде не відображений.

За словами Курпен, Сєнцов з 10 по 11 травня «знаходився в неясному процесуальному статусі і дійсно поза правовим полем». У звʼязку з цим протягом доби співробітники, що затримували його, «мали можливість необмеженого застосування до затриманого будь-яких незаконних заходів дії, у тому числі фізичного і психологічного характеру».

«Сєнцов розповів про те, що йому на голову надівали поліетиленовий пакет, душили до непритомного стану, завдавали численних ударів по спині і голові ногами, руками і палицею, знімали штани разом з трусами, били по сідницях і погрожували згвалтуванням палицею, погрожували вивезти в лісосмугу і убити, згодувати собакам. Ці дії співробітників ФСБ Росії тривали приблизно 3 години»,— заявила прес-секретар адвоката.

Як пояснила Курпен, в тексті постанови про відмову у порушенні кримінальної справи слідчий військового слідчого управління СК Чорноморського флоту РФ майор юстиції Опарін стверджує, що сліди насильства на тілі Сєнцова «могли утворитися в результаті задоволення інтимних (сексуальних) потреб останнього». Основний аргумент, який слідство наводить, полягає в тому, що в ході обшуку, проведеного за місцем проживання Сєнцова, були виявлені «предмети садомазохістської спрямованості».

Нагадаємо, Сєнцов був затриманий співробітниками ФСБ у Сімферополі за звинуваченням в організації теракту на території Криму. Зараз він знаходиться в СІЗО «Лефортово», йому загрожує увʼязнення строком до 20 років. Лефортовський суд Москви 29 вересня продовжив арешт українському режисерові до 11 січня 2015 року.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!