Небоженко прогнозує, що в новій Раді будуть люди Фірташа

Політолог Віктор Небоженко вважає, що серед молодих кандидатів, які йдуть по різних партійних списках є чимало людей, завербованих бізнесменом Дмитром Фірташем.

Про це він заявив в інтервʼю Укрінформу.

«Завдяки великій кількості фінансово завербованих молодих кандидатів, „РосУкрЕнерго“ має намір витягти з-під домашнього арешту Фірташа. За його звільнення проголосують абсолютно різні люди. І тоді ми дізнаємося, хто є хто. Багато людей у 90-х роках прийшли у політику з середовища грантових структур, а потім практично всі перейшли „на підсос“ до олігархів",— зазначив Небоженко.

За його словами, „це також економіка нормальна: якщо ти звик жити на кілька тисяч доларів, то ти, зрозуміло, береш удвічі більше від прихованого олігарха, який не вимагає від тебе нічого“. „Просто якась людина у потрібний момент до тебе прийде, і вона скаже, як проголосувати. А у всьому іншому ти зберігаєш вільний спосіб мислити. Це дуже приємно громадянину політику-початківцю. Так що буде дуже все, дуже незрозуміло. Я не знаю, як поведуться ці молоді фахівці. Зовсім не знаю. Якщо вони годуватимуться з руки Фірташа, то звичайно ж, це буде страшна біда. І якщо партійні барони гадають, що вони контролюватимуть своїх баранчиків, то вони глибоко помиляються“,— вважає політолог.

Коментуючи питання оновлення парламенту Небоженко заявив: „Поки що важко сказати, яким буде оновлення парламенту: негативним чи позитивним. Там буде багато малозрозумілих, малокерованих, честолюбних людей, і вони створять групу, так би мовити, вільних радикалів. Вони вільно пересуватимуться, погано підкорятимуться дисципліні, приноситимуть фінансовий біль „РосУкрЕнерго“, який витратив на них величезні гроші, вони приноситимуть моральні страждання Порошенку, який не зможе зрозуміти, чому його так критикують“.

Аналізуючи електоральні перспективи політичних сил, політолог, окрім „Блока Петра Порошнека“, назвав прохідними до парламенту „Батьківщину“, Радикальну партію, „Свободу“, і „Народний фронт“.

Не виключає знавець, що до майбутнього парламенту пройде також й „Опозиційний блок“. На думку Небоженка, „вони повністю узгодили з Адміністрацією Президента свій прохід у зоні так званої „Новоросії“. „Путіну вдалося добитися багато, він створив електоральну Новоросію, від якої рекрутуватимуться приховані захисники Кремля. Всі, хто обереться вздовж зони АТО, це будуть люди, які пройшли виключно путінський екзамен“. Командири батальйонів будуть змушені сидіти поруч з людьми, які ненавидять Україну всіма фібрами своєї душі. І обовʼязково будуть зіткнення“,— прогнозує Небоженко

Детальніше читайте в інтервʼю Віктора Небоженка на сайті Укрінформу.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!