В оптимізованих школах з оптимізованими класами нікому буде викладати - "Український вибір"

На думку члена виконкому громадського руху “Український вибір”, кандидата педагогічних наук Юрія Загороднього, ініціатива Кабміну збільшити навантаження на педагогів і провести оптимізацію в галузі свідчить про невміння чиновників мислити в державних масштабах, передає прес-службу громадянського руху.

“Ініціатива збільшити навантаження вчителям з 18 до 22 годин йде від МВФ. Кабмін тільки сліпо виконує його вимоги. Люди повинні розуміти, яку ціну доводиться платити за так звану допомогу міжнародного кредитора. Розплачуватися за транші доведеться рядовим громадянам, насамперед — бюджетникам”, — розповів Ю.Загородній в інтерв’ю “Комсомольській правді в Україні”.

На думку експерта, скорочення фінансування галузі не можна виправдати економічної кризи, адже освіта — це майбутнє країни. “Криза, розруха. Коли я чую подібні, з дозволу сказати, аргументи, мені пригадуються слова професора Преображенського: „Розруха … у головах“. Зменшити фінансування і збільшити навантаження — так мислять чиновники — тимчасові правителі. Державні діячі, люди, які думають про завтрашній день, вибудовують стратегію інакше. Вони розуміють: інвестиції в освіту — це інвестиції в майбутнє”, — упевнений Загородній.

Змушуючи вчителів працювати більше за ті ж самі гроші, чиновники б’ють по іміджу та престижності професії, яка сьогодні є однією з найбільш низькооплачуваних. Навчання та виховання підростаючого покоління — це основа основ, фундамент для формування громадянського суспільства, підкреслив експерт.

“Якщо держава не змінить свою політику в освітній сфері, то через кілька років зі школи підуть кращі кадри, піде молодь. Ми зіткнемося з проблемою державного масштабу: в оптимізованих школах з оптимізованими класами нікому буде викладати навіть ази знань”, — прогнозує Ю.Загородній.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!