На референдум за єдність країни прийшло 1,5 мільйона людей, 70% висловилися «за»

11 травня, на території Донецької та Луганської областей проходив референдум (територіальний опитування) «За мир, порядок і єдність з Україною!».

За даними екзит-полів, близько 70% громадян, які взяли участь у плебісциті, на питання «Ви за збереження вашої територіальної громади у складі України і возз'єднання з Дніпропетровською областю?» відповіли ствердно, передає УНІАН.

Як підкреслив голова Центральної виборчої комісії Михайло Лисенко, станом на 16:00 проголосувало майже півтора мільйонів чоловік. Особливо активні жителі районів, що межують з Дніпропетровською областю — Добропільського, Красноармійського і Великоновосілківського.

Те, що число твердих прихильників єдиної і неподільної України збільшується з наближенням до Дніпропетровщини, цілком зрозуміло. Місцеве населення на власні очі бачить, як спокійно і мирно живу сусіди. І це - найкраща агітація за єдність країни.

Михайло Лисенко

Красноармійський активіст Віктор Петренко вважає, що в його рідне місто сепаратисти більше не сунуться.

Якийсь час тому вони намагалися тут звити гніздо, справа ледь не закінчилося кров'ю. Після чого городяни поставили умову - забирайтеся або ми приберемо вас самі. Поки у нас тихо.

Віктор Петренко

Також сепаратисти уникаю півночі Луганської області, включаючи Сватове, Марківку, Білокуракине, Новопсков і прилеглі до них села.

Як повідомила в інтерв'ю Радіо Свобода в.о. голови Луганської облдержадміністрації Ірина Верігіна, так званий «референдум» про незалежність «Луганської народної республіки» в перерахованих населених пунктах не проводиться. Натомість, за даними голови Луганської окружкому Валентина Ткалича, там проводиться територіальний опитування про збереження Донбасу в складі України.

Бойовики з незаконних збройних формувань намагалися переслідувати учасників законного референдуму. Так, за словами голови ЦВК Михайла Лисенка, 11 травня були зафіксовані спроби затримати машини, що перевозили мобільні урни, - в районі Горлівки, Луганська та Пантелеймонівки. Але в цілому референдум «За мир, порядок і єдність з Україною!» проходь успішно, і є всі підстави очікувати, що більшість жителів Донбасу висловляться за збереження регіону в рамках єдиної країни.

Як раніше повідомляв журналіс і громадський активіс Юрій Бутусов, в більшості населених пунктів Донецької та Луганської областей так званий "псевдореферендум Донецької народної республіки" ніхто не проводить.

За словами представників Центрвиборчкому, ні бойовиків, ні прапорів ДНР немає, обстановка мирна, спокійна. На адміністративних будівлях висять прапори України. Донбас голосує за єдність з Україною.

Юрій Бутусов

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!