Наступними жертвами «смітникової люстрації» можуть стати судді — екс-депутат

Наступними жертвами «смітникової люстрації» можуть стати судді.

Відповідну думку висловив під час прес-конференції знавець з питань місцевого самоврядування, екс-народний депутат Юрій Ганущак, передає кореспондент Укрінформу.

«У мене є підозри, що це тільки перші кроки. Тому що з усіх, хто є недоторканими — президент, народні депутати і більше восьми тисяч суддів — поки що люди взялися за ту категорію, яка є найбільш публічною, яка отримує найбільше негативу. Але інші категорії все одно залишаються, тобто наступна черга саме за суддями»,— сказав він.

Причиною «смітникової люстрації» стала безкарність вищих посадових осіб, вважає Ганущак: «Якщо незворотність покарання не приходить через офіційні гілки влади, то в такому разі працює вулиця».

Його думку поділяє і керівник Програми розвитку громадянського суспільства Українського незалежного центру політичних досліджень Максим Лациба: «Люди не побачили реальних реформ, зміни системи. Всі ключові реформи, про які люди кричали на Майдані, не відбулися. Не відбулося люстрації, не відбулося очищення судової системи, реформи міліції, прокуратури. Люди обурені, вони бачать, що очікування нічого не дає і тому вони починають як можуть, як вміють люструвати тут і зараз».

При цьому Лациба вважає, що подібного роду «люстрації» потрібно розділяти на справжній народний гнів та передвиборчі піар-технології. «Ніхто не має сумніву, що щодо Шуфрича була постановочна акція»,— сказав він.

Лациба прогнозує, що популяризація «сміникових люстрацій» може призвести до недовіри до української влади та позначитися на обороноздатності країни, також з’являється ризик виникнення третього Майдану. На його думку, в цій ситуації політикам необхідно проводити швидкі реформи. Зокрема, ухвалити Закон «Про судоустрій і статус суддів», що передбачає переатестацію восьми тисяч суддів, ухвалити Закон «Про прокуратуру», котрий забере у відомства каральні функції та зменшить кількість прокурорів з 15 до 5 тисяч. Крім того, знавець вважає, що напругу в суспільстві зніме децентралізація місцевих органів влади та реформування МВС, що передбачатиме створення муніципальної міліції, керівників якої обиратиме місцева громада.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!