Волонтерів пропонують залучити до розробки нормативної бази «благодійного» закону

Волонтерські ініціативи мають бути враховані при розробці нормативно-правових актів на виконання Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу щодо деяких питань оподаткування благодійної допомоги».

На цьому наголосила благодійник виконавчого директора міжнародного фонду «Відродження», голова правління Українського форуму благодійників Інна Підлуська у коментарі для Укрінформу за результатами публічної дискусії на тему: «Благодійники, волонтери, держава: взаємодія чи підміна ролей?».

«Дуже важливо, щоб до створення нормативно-правових актів були залучені волонтерські ініціативи, які зі свого щоденного досвіду знають всі ті проблеми, з якими вони стикаються на практиці. Отже, їх слово буде дуже вагомим»,— вважає Підлуська.

Вона підкреслила, що необхідні механізми для реалізації закону мають бути розроблені і запрацювати вже найближчими днями.

Насамперед, йдеться про забезпечення створення Реєстру волонтерів АТО, що покладено на Державну фіскальну службу, адже «на сьогодні поки що немає чіткого алгоритму, яким чином створюватиметься цей список, як він працюватиме, як будуть звітувати волонтери про благодійну допомогу».

Підлуська висловила сподівання, що закон про оподаткування благодійної допомоги зніме численні питання, які виникають у волонтерів.

«Добровільні пожертви громадян — це дуже важливий внесок суспільства у те, щоб Україна вистояла перед лицем загроз, щоб особи, які потребують допомоги, отримали її, але щоб ця допомога не підпала під подвійне оподаткування, щоб не створювати перешкод там, де є добра воля людей»,— резюмувала голова правління Українського форуму благодійників.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!