Міліція погрожує руйнівникам Леніна строком за хуліганство

Винним у протизаконних діях на площі Свободи загрожує покарання за хуліганство.

Так прокоментували кореспондентові Укрінформу ситуацію на площі Свободи, де триває самочинний демонтаж памʼятника Леніну, в обласному управлінні міліції.

«Працівники міліції провели бесіду з організаторами дій про неприпустимість вчинення провокацій і порушень чинного законодавства. Але зазначені особи проігнорували вимоги правоохоронців, поводяться зухвало і провокують інших громадян на радикальні дії»,— заявили в міліції.

Як стало відомо, порушено кримінальне провадження за статтею «Хуліганство» з санкцією до пʼяти років позбавлення волі.

Біля памʼятника Леніну зібралося три сотні активістів. Вони закликають «скинути ідола», використовують петарди, не підкоряються закликам розійтися.

Щойно до памʼятника привʼязали троси і почали його розгойдувати. Трос порвався, але памʼятник не впав. Активісти, за їх словами, чекають підвозу сталевих тросів. На площі всього більше півтисячі людей.

Як повідомляв Укрінформ, після багатотисячного маршу центром міста «Харків — це Україна» на площі Свободи відбувся масовий мітинг. Молоді люди в балаклавах і камуфляжі з символікою батальйону «Азов» піднялася на постамент памʼятника Леніну приставними сходами і почали болгаркою випилювати частини порожнистої скульптури на рівні ніг. Інші молоді люди перфоратором вибили на постаменті напис «Слава Україні» зі знаком хреста.

Голова ХОДА Ігор Балута висловився за утворений демонтаж памʼятника Леніну «в цілях безпеки людей».

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!