Напад на викладача Києво-Могилянської академії

Поламані кістки обличчя, численні забої – 23 вересня на викладача кафедри культурології Києво-Могилянської академії Василя Черепанина просто посеред Контрактової площі напали молодики у камуфляжі. Василь Черепанин, викладач кафедри культурології Києво-Могилянської академії: ”Я відчув дуже сильний удар в голову, який мене звалив і просто контузив. Наніс його один з тих, хто був у камуфляжі. Почали бити мене ногами, здається, втрьох, коли я впав.

Василь, який також є керівником Центру візуальної культури та редактором журналу ”Політична критика” переконаний: нападники знали його. Та звинувачення, які закидали – в жодну логіку не вкладаються.

Василь Черепанин, викладач кафедри культурології Києво-Могилянської академії: ”Вони кричали: ”Сепаратист, комуніст! Держи сєпара”. Але називати мене ”сепаратистом” і ”комуністом” – все одно, що називати Путіна ”українським патріотом”.

Напад Василь пов’язує з діяльністю Центру – виставки, дискусії та акції лівого спрямування, зазвичай носили антидискримінаційний, антирасистський характер.

Серед останніх подій, співорганізованих Василем, – міжнародна конференція, присвячена Україні.

Серед учасників – провідні інтелектуали, зокрема, Тімоті Снайдер. Центру й раніше погрожували, зривали заходи. Та подібний випадок – перший після подій на Майдані, учасником якого, до слова, був і Василь.

Василь Черепанин, викладач кафедри культурології Києво-Могилянської академії: ”Підозри очевидні – і стиль нападу, і такого типу риторика може звучати – як і люди, які мене з таких кіл можуть атакувати – якісь ультра-праві, неонацистські угрупування. Ті, хто воюють в АТО, я без жодного пафосу справді вважаю, що це герої – ці б ніколи так не зробили. Це ось такі диванні, кишенькові війська, які займаються полюванням на відьом і не знають, куди зігнати свою ненависть.”

Чи були нападники причетні до будь-якого з добровольчих батальйонів у МВС перевіряють, переконує радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко. За фактом побиття відкрито кримінальну справу.

Антон Геращенко, радник міністра внутрішніх справ: ”Відеозаписи з камер зовнішнього спостереження, які знаходилися у районі нападу вилучено. Їх аналізують, щоб встановити, хто це міг бути. Слідство ж розглядає різні версії. В тому числі, що це могли бути претензії до позиції Василя Черепанина, хоча звинувачення його в сепаратизмі – зокрема, за свідченнями колишнього ректора Києво-Могилянської академії, а тепер міністра освіти Сергія Квіта, абсолютно безпідставні.”

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!