Freedom House: із 300 випадків порушень прав журналістів в Україні до суду доведені тільки чотири

Журналісти в Україні працюють в умовах небезпеки, при цьому порушення їх прав практично не розслідується. Про це на брифінгу заявив президент міжнародної неурядової організації Freedom House Девід Крамер, повідомляють «Українські новини».

«Необхідно провести обʼєктивні розслідування відносно тих осіб, які мають відношення до насильства відносно журналістів. Відповідно до статистики, ми чули, що з понад 300 випадків тільки чотири були доведені до суду. У цій області необхідно досягти більшого прогресу», – сказав Крамер.

Також він повідомив, що організація висловлює занепокоєння із приводу безпеки здійснення журналістами своєї роботи і нагадав, що журналістика є ключовою частиною будь-якої демократії.

Зокрема, Крамер зазначив, що журналісти можуть відігравати важливу роль у викритті випадків корупції й зловживань владою з боку уряду.

Зазначимо, що в полоні зараз перебувають пʼять українських журналістів: Юрій Лелявський (з 23 липня), Дмитро Потєхін (з 7 серпня), Валерій Макєєв і Роман Черемський (від 30-31 серпня) та Єгор Воробйов.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!