«Газпром» кусає лікті: Україна щодня отримує по реверсу 26 млн кубів

Україна з 2 вересня зі Словаччини отримала 500 мільйонів кубометрів газу у реверсному режимі.

Про це заявив представник оператора газотранспортної системи Словаччини — компанії Eustream Ваграм Чугурян, передає РІА Новости.

«До 10 години ранку за центральноєвропейським іноді 21 вересня Україна отримала у реверсном режимі зі Словаччини по реконструйованому трубопроводу Вояни-Ужгород 500 мільйонів кубометрів газу»,— сказав Чугурян.

Він додав, що протягом останніх семи днів щодобовий обсяг поставок стабільно становив 26,3 мільйона кубометрів.

За словами Чугуряна, протягом шести місяців поставки газу супроводжуватимуться роботами з технічної перевірки і доведенню усіх компонентів системи до необхідних параметрів.

Представник оператора ГТС Словаччині уточнив, що з 1 березня 2015 року газопровід має функціонувати в нормальному робочому режимі і прокачувати на Україну 27 мільйонів кубометрів газу на добу (близько 10 мільярдів кубометрів на рік).

Раніше Премʼєр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що Україна реверсом зі Словаччини замістить 40% російських поставок газу.

Як відомо, влітку фахівці Eustream перевірили технічний стан газопроводу Вояни-Ужгород, побудованого 15 років тому, але так і не введений в експлуатацію, а також проклали додатковий 400-метровий трубопровід до українського кордону, що коштувало фірмі 20 мільйонів доларів. Велику частину транзитних потужностей нового газопроводу до 2019 року викупив «Нафтогаз».

Після довгих переговорів російський «Газпром» з 16 червня перевів «Нафтогаз» на передоплату, і тепер в українську газотранспортну систему надходять тільки транзитні обсяги, призначені для Європи.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!