Які зміни чекають на Міністерство внутрішніх справ?

До нового складу МВС увійде Національна поліція, Нацгвардія, Держміграційна служба, Держслужба з надзвичайних ситуацій (ДСНС) і Держприкордонслужба.

При цьому функції МВС будуть чітко розділені на політичну (буде закріплена за міністром) і професійну (буде закріплена за керівниками національної поліції, нацгвардії, прикордонслужби, міграційної служби та ДСНС).

Міліція стане поліцією, а її штати скоротять згідно стандартам ООН: 300 поліцейських на 100 тисяч населення (нині налічується 376 на 100 тис. українців).

Скороченню і реорганізації піддадуться Головне управління по боротьбі з організованою злочинністю (ГУБОЗ), транспортна та ветеринарна міліції, а також міліція у справах дітей. ДАІ та ДПС зведуть в одну службу.

Ліквідовані будуть спецпідрозділи «Грифон», «Кобра» і «Беркут». Замість них зʼявиться один універсальний спецпідрозділ швидкого реагування «S.W.A.T.» (аналог американської штурмової групи зі спец. озброєнням Special Weapons And Tactics). У той же час, зʼявиться і муніципальна поліція, яка буде підконтрольна МВС та виконкому (мерії).

Заробітну плату поліцейських значно збільшать. При цьому підбір і навчання кадрів здійснюватиметься прозоро, на конкурсній основі, з урахуванням громадської думки і результатів тестування, здійсненого за допомогою детектора брехні. Пріоритет буде віддаватися особам, які відслужили в армії.

Арсен Аваков озвучив не остаточну версію змін. Повна концепція реформи Міністерства внутрішніх справ, включаючи стратегію розвитку МВС і план її імплементації, найближчим іноді буде представлена у Кабінет міністрів України.

Скільки коштів ЄС виділяє Україні на реформи

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!