Євромайдан номінували на премію імені Сахарова

Європарламент оприлюднив на своєму сайті у пʼятницю, 19 вересня, перелік претендентів на щорічну премію за свободу думки імені Андрія Сахарова. Серед семи номінантів — український Євромайдан, представлений активістами Мустафою Найємом, Русланою Лижичко, Єлизаветою Щепетильниковою та Тетяною Чорновол.

Європарламент оприлюднив перелік претендентів на отримання премії за свободу думки імені Андрія Сахарова. Серед семи номінантів — український Євромайдан.

Претендентів на цю премію висувають депутати й політичні групи. Присудити премію Євромайдану запропонував польський євродепутат Яцек Саріуш-Вольський, якого підтримали ще 52 колеги, зазначено в повідомленні.

До переліку претендентів також потрапили професор університету в Мосулі Махмуд Аль-Асалі (посмертно), патріарх Вавилона Халдейського та архієпископ Багдадський Луїс Рафаель І Сако, азербайджанська правозахисниця Лейла Юнус, марокканський репер Муад Белгуат, туніський репер Алі Якубі, єгипетський блогер Алаа Абдель Фатта та інші, передає інформагенція «Інтерфакс-Україна».

7 жовтня низка комітетів Європарламенту визначать трьох фіналістів. Лауреата премії лідери політичних груп та глава Європарламенту оберуть 16 жовтня. Церемонія нагородження відбудеться 26 листопада.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!