Баррозу та Ромпей підтвердили екстрені санкції проти Росії

Європейський союз узгодив нові екстрені санкції проти Росії, що будуть затверджені у понеділок після письмового погодження.

Про це йдеться у спільному листі президента Європейської ради Германа Ван Ромпея та президента Єврокомісії Жозе Мануеля Баррозу, який оприлюднили на сайті Європейської ради.

«Хочемо повідомити про нові вжиті заходи щодо імплементації висновків спеціальної Європейської Ради від 30 серпня, в якій вона доручила Єврокомісії протягом тижня надати пропозиції для розгляду з ціллю посилення обмежувальних заходів ЄС у зв’язку з діями Росії, що дестабілізують східну Україну»,— зазначається в документі.

Керівники ЄС підкреслили, що нові санкції стосуватимуться доступу Росії до ринку капіталів, оборони, товарів подвійного призначення та чутливих технологій.

В листі також вказується новий список осіб, до яких застосують санкції. Туди увійшли нове «керівництво» на Донбасі, «уряд Криму», а також російські олігархи та росіяни, що «приймають політичні рішення».

«Офіційне прийняття цього пакету буде здійснено шляхом письмової процедури в понеділок»,— наголошується у листі.

На думку Баррозу та Ромпея, це підвищить ефективність уже запроваджених заходів, а також «зміцнить принцип, згідно з яким санкції ЄС спрямовані на сприяння зміни курсу дій Росії в Україні».

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!