Сьогодні спливає термін роботи ТСК щодо подій в Одесі

Сьогодні спливає термін роботи парламентської ТСК щодо подій в Одесі 2 травня.

Нагадаємо, 20 червня Верховна Рада продовжила роботу ТСК щодо розслідування обставин подій в Одесі. Депутати 228 голосами підтримали відповідний проект постанови.

Як зазначив Голова Верховної Ради Олександр Турчинов, “у комісії дуже багато роботи, тому вона просить продовжити свою роботу до 5 вересня 2014 року”.

Нагадаємо, ТСК щодо подій на Донеччині, Луганщині та в Одесі створили у ВР 13 травня.

Як повідомлялося, ТСК, відповідно до супровідних документів, мала працювати протягом 2 місяців.

Як відомо, в Одесі внаслідок сутичок між проукраїнськими та проросійськими активістами 2 травня у місті загинуло 48 осіб і ще 250 травмовано. Зокрема під час сутичок невідомі підпалили Будинок профспілок, де під час пожежі загинули люди.

Як наголосив 28 липня очільник моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Армен Арутюнян повідомив, що у звіті моніторингової місії відзначається затягування розслідування подій на Майдані, а також подій 2 травня в Одесі. Про це він сказав під час брифінгу у Києві.

“Питання Майдану, одеських подій — це питання відповідальності, який є одним з ключових для мандату Управління Верховного комісару з прав людини, зокрема і для нашої місії. Ми завжди, і в наших попередніх звітах також, зупинялися на питання Майдану з точки зору розслідування. У цьому звіті ми тільки констатуємо факт, що нажаль, затягується слідство. Багато людей очікує… Транспарентне розслідування та притягнення до відповідальності винних часто сприяє зниженню напруги у суспільстві. У цьому звіті ми відзначаємо, що затягується розслідування не лише подій на Майдані але й одеських подій”, — сказав А.Арутюнян.

У документі зокрема йдеться про події 2 травня в Одесі та наголошується на тому, що відповідальність за людські втрати має бути гарантованою.

“Регіональні та місцеві влади не бажають або не в змозі прийняти заходи, щоб заспокоїти поточну ситуацію”, — йдеться у звіті.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!