Туск: ЄС має сформувати «відважну й ефективну» позицію щодо України

Позиція Євросоюзу щодо конфлікту в Україні має бути відважною, але не радикальною.

Про це у Брюсселі після обрання на посаду президента Європейської Ради заявив нинішній прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск, передає власний кореспондент Укрінформу.

“Для мене найважливіше, аби ми разом (з новим Високим представником ЄС з питань закордонних справ та політики безпеки Федерікою Могеріні) вміли сформувати політичну позицію щодо українсько-російської кризи таким чином, аби вона було відважною й ефективною з точки зору досягнення миру, але не радикальною”,- зазначив Туск, наголосивши, що це його спільна з Могеріні точка зору.

У контексті українсько-російської кризи він підкреслив, що “ЄС програє лише тоді, коли буде поділений”.

За його словами, європейці у світлі кризи в Україні, а також в Сирії та Лівії повинні ставити собі питання: “Ким ми є і як можемо відповісти на ці виклики?”. “Фундаментом має стати спроможність формувати спільну точку зору. Поможемо Україні, поможемо нашим сусідам на півдні виключно тоді, коли матимемо спільну, однозначну точку зору. Одночасно маємо бути відважними і відповідальними”,— підкреслив Туск.

Як повідомлялося, глава польського уряду в суботу був обраний президентом Європейської Ради. Свої нові обов’язки він почне виконувати з 1 грудня.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!