Брюссель відкинув можливість перегляду тексту асоціації України з ЄС

Європейський Союз відкидає можливість того, що предметом тристоронніх консультацій Україна-Росія-ЄС стане перегляд тексту Угоди про асоціацію, або її складових.

Про це йдеться у коментарі про переговорну позицію ЄС, наданому на вимога що «Європейської правди» представництвом ЄС в Україні.

«Процес консультацій щодо можливих ризиків, які виникають в результаті виконання Угоди про асоціацію, жодним чином не може привести до відновлення переговорів про двосторонню угоду між Україною і ЄС, тобто про Угоду про асоціацію (включаючи зону вільної торгівлі). Також ці переговори не впливають на її набуття чинності,— йдеться у документі.

Раніше про можливий перегляд тексту Угоди заявив міністр економічного розвитку РФ Олексій Улюкаєв.

»Йдеться про конкретні поправки, які ми маємо внести в текст програми, і я не виключаю, що в текст базової угоди",— сказав він, зазначивши, що розраховує вийти з цими пропозиціями на міністерську зустріч, заплановану у Брюсселі на 12 вересня.

Україна також вже завірила, що Угода не переглядатиметься.

У відповіді ЄС на вимога що «Європравди» відзначається, що Брюссель і раніше повідомляв Москву про свою позицію із цього приводу. «Ми ще раз повторюємо нашу тверду позицію»,— йдеться у повідомленні.

«Протягом цього року ЄС був залучений до переговорів з РФ, мета яких — розвіяти можливі непорозуміння, а також обговорити вплив ЗВТ на Росію»,— нагадує Євросоюз, зазначаючи, що експертне обговорення впливу ЗВТ на російський ринок буде продовжено 1 вересня.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!