Брюссель сподівається, що Київ і Москва домовляться про тимчасову ціну газу

Україна та Росія домовилися під час зустрічей у Мінську про поновлення діалогу з газової тематики, заявив у вівторок, 26 серпня, російський президент Володимир Путін після розмови зі своїм українським колегою Петром Порошенком. За його словами, як передає агентство dpa, шостого вересня міністри енергетики обох країн разом із єврокомісаром з питань енергетики Ґюнтером Еттинґером обговорюватимуть газові питання.

Москва і Київ домовилися продовжувати газові переговори. Єврокомісар Еттинґер налаштований на пошук «тимчасового рішення» і «тимчасової ціни».

Як повідомив напередодні на прес-конференції єврокомісар Ґюнтер Еттингер, котрий теж брав участь у зустрічах у Мінську: «Ми домовилися продовжувати тристоронні контакти і у пʼятницю у Москві готуватимемося до наступних тристоронніх консультацій між Російською Федерацією („Газпромом“) і Україною („Нафтогазом“) з ЄС, котрий виступає посередником у цьому процесі».

За його словами, процес розгляду двох справ, які стосуються українсько-російської газової суперечки, у Стокгольмському арбітражі триватиме 12-15 місяців і протягом цього часу треба «щось робити», щоб уникнути проблем із газопостачанням. «Ми не можемо чекати рішення зі Стокгольма — нам потрібне тимчасове рішення для наступної зими»,— наголосив Еттинґер. Він висловив сподівання, що, можливо, під час майбутніх перемовин вдасться дійти до «тимчасового рішення» і «тимчасової ціни».

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!