Московський суд не задовольнив скаргу адвоката Сєнцова

Лефортівський суд Москви відмовив захисту українського кінорежисера Олега Сєнцова в задоволенні скарги на незаконні дії слідчого СУ ФСБ Росії, який відмовляється давати адвокатам матеріали кримінальної справи, необхідні для надання їх фахівцям у сфері спеціальних пізнань і проведення ряду експертиз.

Таку ухвалу в понеділок винесла суддя Лефортівського суду Олена Канєва, передає власний кореспондент Укрінформу в РФ.

«Скаргу заявника адвоката Дінзе Д.В., в захист Сєнцова О.Г., на дії слідчого СУ ФСБ Росії Бурдіна А.А. що полягали у відмові слідчого в задоволенні клопотання захисту про надання матеріалів кримінальної справи, подану в порядку ст.125 КПК РФ — залишити без задоволення»,— говориться в постанові суду.

Згідно з російським законодавством захист може оскаржити це рішення в Московському міському суді протягом 10 днів. Адвокат Дмитро Дінзе, який захищає Сєнцова, вважає рішення суду не аргументованим і незаконним, і має намір подати відповідну апеляційну скаргу вже найближчими днями.

«Я не побачив у рішенні суду, щоб якимсь чином розшифровувалося, що я міг би реалізувати своє право на змагальність і відповідно не звертатися до сторони звинувачення для того, щоб вони надали мені можливість проводити ті або інші захисні заходи. Мені відмовляють у можливості допуску фахівців і наданні їм матеріалів кримінальної справи. Вважаю, що має місце порушення принципу змагальності карно-процесуального законодавства. Суд жодним чином не аргументував своє рішення і дійсно незаконно відмовив у задоволенні скарги. Тепер ми в апеляційному порядку оскаржимо це рішення»,— сказав він.

Як пояснив Дінзе, в ході захисту прав і інтересів обвинуваченого Сєнцова, слідчий узяв з адвокатів підписку про нерозголошення таємниці попереднього слідства. На думку Дінзе, узяття такої підписки з адвокатів ставить сторону захисту в нерівні умови відносно сторони звинувачення, що порушує конституційні права адвоката і обвинуваченого Сєнцова.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!