В.Лановий: МВФ може призупинити виплату кредиту у разі невдалих оборонних дій України

Ефективна оборона України і стабілізація суспільно-політичної ситуації у проблемних регіонах нашої держави є однією з важливих умов надання нам чергових траншів кредиту МВФ. Наступна частина коштів у розмірі 1,5 млрд доларів має надійти до нас у липні. Втім, якщо українська влада не впорається зі своїми оборонними завданнями і допустить ще більшого загострення конфлікту у деяких регіонах, то МВФ може “заморозити” обіцяне фінансування. Про це у коментарі УНН зазначив колишній міністр економіки України Володимир Лановий.

«Українській владі потрібно чітко виконувати програму співпраці з МВФ, у протилежному разі він може призупинити фінансування. По-друге, потрібна стабілізація політичної ситуації, зокрема збереження континентальної цілісності України. Якщо у політичного конфлікту між Росією та нашою країною будуть інші наслідки, то МВФ призупинить фінансування. Це може статися при невдалих оборонних діях, і дана умова є спонуканням до ефективної оборони»,— зазначив експерт.

Він зауважив, що до кінця року наша країна має отримати ще 3 транші розміром по 1,5 млрд доларів кожен.

«Наступні транші будуть у липні, в жовтні і в кінці року.По 1,5 млрд доларів даватимуть в кінці кожного кварталу, тобто ще тричі цього року»,— зазначив В. Лановий.

Екс-міністр економіки охарактеризував програму stand-by між МВФ та нашою країною як продуктивну і додав, що вона «допоможе Україні збалансувати і зовнішні платежі, і валютний ринок».

Він також висловив переконання, що українська влада має більше проводити дієвих реформ, зокрема для створення оптимального клімату для ведення малого та середнього бізнесу.

«Уряд має напрацювати дійсні реформи, а не тільки формальне підвищення тарифів для збалансування бюджету. Це питання поки залишається відкритим. Потрібно розвивати конкурентну ринкову економіку, націлену на захист і сприянням малому і середньому бізнесу. Серед напрямів (щодо проведення реформ – Ред.) також фінансові ресурси, ресурси корпоративного сектору, фондових ринків, банківського кредитування. Напрямів насправді достатньо, і всі вони орієнтовані на ринкові підходи, а не на адміністрування, як це було у попередні роки»,— зазначив В. Лановий.

Нагадаємо, Україна вже отримала перший транш по програмі stand-by близько 3,19 млрд доларів, що підтвердили УНН у НБУ.

Раніше Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк зазначив, що окрім 17 млрд доларів від МВФ на два роки, Україна одразу отримає 1 млрд доларів від США, 1,6 млрд євро від Євросоюзу до кінця поточного року і 1,5 млрд доларів від Світового банку.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!