Прем"єр-міністр нагадав олігархам: настав час розщедритися

Українським олігархам доведеться сплатити додаткові податки на фінансування армії.

Про це заявив в інтервʼю провідним вітчизняним телеканалам у пʼятницю Премʼєр-міністр Арсеній Яценюк, повідомляє Укрінформ.

«У нас військова економіка. І є витрати, яких ми не очікували. Вчора уряд прийняв рішення про додаткове виділення 9 млрд гривень на національну безпеку і оборону. Де їх взяти? Я вимагаю від усіх українських олігархів, незалежно від їхніх прізвищ, усвідомити відповідальність за долю країни. Був час заробляти гроші, тепер час віддавати гроші. Не в кишеню уряду, президенту або парламенту, а віддавати гроші країні. Це їхній обовʼязок»,— наголосив глава уряду.

За словами Яценюка, для отримання додаткових коштів уряд був змушений ухвалити низку непопулярних рішень. Зокрема — підняти рентні платежі на корисні копалини та запровадити 1,5-відсотковий «військовий» податок на доходи громадян. «З тих коштів, які ми отримуємо — 8 млрд гривень з додаткових податків з найбільш прибуткового бізнесу і 3 млрд гривень від українських громадян»,— поінформував Премʼєр.

Він зазначив, що олігархи «були дуже щасливі з прийнятого закону». «І, я думаю, вони з задоволенням будуть сплачувати податки, які давно потрібно було платити»,— наголосив Яценюк.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!