Активісти кажуть, що ув"язнений у Росії Черній вже думає про суїцид

Історик Олексій Черній, якого затримали в Криму у справі українського режисера Олега Сенцова, наразі перебуває в «Бутирці» у передсуїцидальному настрої.

Про це у вівторок на брифінгу у Києві заявив представник фонду «Відкритий діалог» Петро Охотін, передає кореспондент Укрінформу.

«З нещодавної інформації, Черній зараз знаходиться у „Бутирці“ у передсуїцидальному настрої. До такого настрою його довело лікування у психіатричній лікарні ім.Сербського. Розуміючи специфіку цієї лікарні, де він знаходиться, він, швидше за все, піддавався тортурам і, імовірно, його кололи транквілізаторами, аби пришвидшити надання показань»,— сказав Охотін.

Він нагадав, що у справі Сенцова було затримано четверо жителів Криму, і наразі найменш інформаційно висвітленими є справи двох із них — фотографа і юриста Геннадія Афанасьєва та історика Олексія Чернія, з яких Росія, за словами активіста, взяла зізнання «під тортурами».

«Російські адвокати Кольченка, Афанасьєва, Сенцова і Чернія дали підписку про нерозголошення таємниці слідства, аі це не дає змоги висвітлювати доказову базу, яка зараз є, і робити публічних обговорень, які можна влаштовувати у справі Савченко»,— зауважив Охотін.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!