Бізнесмен-боржник з Нової Каховки зібрався в нардепи

У Верховну Раду знову хоче пройти рейдер з Херсонщини Іван Винник, який намагається сховатися від кримінальної відповідальності в новому парламенті. Відомий херсонський бізнесмен Іван Винник, з чиїм імʼям повʼязують ряд резонансних скандалів, мабуть, має намір балотуватися в народні депутати від пропрезидентських сил. Про це повідомив директор заводу ТОВ «Енерджі продакт» Микола Шиян.

За словами директора, цей бізнесмен все ще не відмовився від планів щодо рейдерського захоплення підприємства будматеріалів, який раніше належав Виннику. На даний момент працівники ТОВ з Нової Каховки (колишній Новокаховський завод будматеріалів № 1) ведуть судові тяжби з колишнім власником заводу Іваном Винником.

«Напередодні позачергових виборів до Верховної Ради, Іван Винник став позиціонувати себе як кандидат від пропрезидентських сил. Після невдалої спроби пройти в парламент на виборах в 2012 році, Винник вирішив використати останній для себе шанс піти від кримінальної відповідальності»,— коментує початок виборчої гонки Сергій Шиян.

«Альфа-Банк» (Україна) заявляє, що ТОВ «Завод будівельних матеріалів № 1» було доведено до жалюгідного фінансового стану колишнім директором підприємства І.Вінніком і на даний момент сума його збитків перевищує 250 млн грн. Згідно із заявою банку, І.Віннік відсторонений акціонерами від виконання службових обовʼязків та з метою виведення підприємства з банкрутства та відновлення прибуткової діяльності призначено нового директора Микола Шиян, який не може приступити до виконання обовʼязків у звʼязку з протидією з боку І.Вінніка.

Крім того, Альфа-Банк повідомив, що в 2008 році кредитно-фінансова установа відкрило заводу кредитну лінію на суму майже 300 млн грн на період до листопада 2010 року. Кредитна лінія була пролонгована до березня 2013 року, однак позичальник так і не погасив кредит. Пізніше прес-служба «Альфа-Банк» розповсюдила заяву, в якій звинуватила в інсценуванні рейдерського захоплення вказаного підприємства колишнім директором підприємства Іваном Винником і повідомила, що керівництво банку звертається до Міжвідомчої комісії з питань захисту прав інвесторів з протидії незаконним поглинанням. Вже в 2014 році працівники підприємства знову звернулися до київських і херсонським влади з вимогою захистити їх підприємство від нападів рейдерів, яких найняв колишній власник заводу Іван Винник.

За інформацією Управління МВС Херсонщини, трудовий колектив також звернувся до правоохоронців. Працівники підприємства також повідомили, що «найманці» намагаються встановити контроль за діяльністю заводу. За їх словами, що 31 березня 2014 група громадян незаконно блокувала вʼїзд на територію їхнього підприємства. Як повідомляє прес-служба прокуратури Херсонської області прокуратурою м Нова Каховка здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом проникнення сторонніх осіб на територію ТОВ «Енерджі продакт» — одного з найбільших підприємств з виробництва газобетону в Східній Європі. Потужність підприємства становить 450 тис. Куб. м в рік. На заводі працює 360 чоловік.

Згідно з Єдиним реєстром судових рішень, між Альфа-Банком (Київ), «Заводом будівельних матеріалів № 1» і ін. Йде ряд судових спорів, зокрема, господарчий суд Києва рішенням від 17 червня 2013 року, зобовʼязав стягнути з ТОВ «Концентрат трейт» (Київ) і ТОВ «Завод будівельних матеріалів № 1» на користь Альфа-Банку 321380000 грн боргу по кредиту, 12,494 млн грн грн боргу за відсотками за користування кредитів та ін.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!