Семерак проти звільнення Чорновол

Міністр Кабінету міністрів Остап Семерак сподівається, що уряд не прийме відставки Тетяни Чорновол з посади Уповноваженого з питань антикорупційної політики.

Про це він написав на своїй сторінці у Фейсбук, реагуючи на заяву Чорновол про намір звільнитися.

Семерак пояснив, що зняв із порядку денного засідання уряду 13 серпня затвердження законопроекту про створення Національної служби протидії корупції, бо «вважав неетичним дискутувати це питання без присутності автора, у день похорону чоловіка Тетяни Чорновол».

«Уряд однозначно винесе на засідання обговорення законопроекту, як тільки пані Тетяна буде готова його представити. Моя особиста думка — парламент має ухвалити за основу саме цей документ, і ідея законопроекту має бути збережена»,— заявив міністр

Семерак також підтвердив, що керівником управління корупційних ризиків секретаріату КМУ призначили Андрія Жовнера, який до того працював у прокуратурі при Пшонці.

Але за його словам, «кандидат пройшов перевірки у відповідності до закону, і жодних заперечень щодо призначення ні відповідними органами влади, ні громадськими організаціями не надавались». Семерак додав, що Чорновол не надавала на цю посаду пропозицій по кандидатурам.

Міністр КМУ також заявив, що не проводив жодних скорочень в офісі Уповноваженого з питань антикорупційної політики.

«Реально мене збентежило звинувачення у підігруванні інтересам Бойко, бо маю з ним свою війну. Ще будучи депутатом, а потім і не будучи ним, я провів десятки зустрічей в Україні і за її межами, намагаючись перетворити справу „вишок Бойко“ на першу публічну міжнародну справу, де були б покарані винуватці та повернуті кошти Україні. За моїм поданням заморожені рахунки у латвійському банку, куди переводились кошти за „вишки“. Там же відкрито кримінальне впровадження»,— зазначив Семерак.

Крім того, за словам міністра, він ініціював перевірку Генпрокуратурою діяльності колишнього голови правління «Чорноморнафтогазу» Валерія Ясюка, який так і не очолив «Укртрансгаз». «Цю війну не закінчено, але всі винуватці афери з „вишками“ мають бути покарані. І не без допомоги Тетяни»,— наголосив він.

«Тим не менше, жодних образ до Тетяни Чорновол не маю. Чесно кажучи, її розумію. Мені теж іноді хочеться плюнути і піти»,— зізнався Семерак.

На його думку, «всі члени уряду, в тому числі і уповноважена, мають зціпити зуби та працювати на країну».

«Сподіваюсь, уряд не прийме відставки уповноваженого з питань антикорупційної політики. І нам разом вдасться реалізувати задумане»,— заявив Семерак.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!