На Херсонщині на Північно-Кримському каналі зводять пункт обліку подачі води

"Російські ЗМІ спотворюють значення цієї споруди. На Північно-Кримському каналі зараз дійсно зводиться пункт обліку подачі води. Але це споруда має зовсім інакший вигляд, ніж «мішки з піском»,— сказав Одарченко, коментуючи повідомлення низки російських ЗМІ про те, що Україна почала будувати дамбу на Північно-Кримському каналі, повідомляє прес-служба Херсонської облдержадміністрації в середу 7 травня.

У Херсонській області на Північно-Кримському каналі розпочато зведення пункт обліку подачі води для вимірювання кількості несанкціонованого забору кримською владою води з каналу, повідомив голова обласної державної адміністрації Юрій Одарченко.

Голова ОДА наголосив, що мета будівництва цього пункту полягає зовсім не в тому, щоб перекрити подачу води на територію Криму, а в тому, щоб виміряти, скільки води влада Криму забирає несанкціоновано.

За словами Одарченка, коли Північно-Кримський канал був повністю під юрисдикцією української влади, необхідності в цьому пункті обліку не було, оскільки такі споруди стояли на каналах, які подавали воду безпосередньо в господарські суб'єкти.

Сьогодні ж частина Північно-Кримського каналу, розташована на території півострова, захоплена невідомими людьми, які представляються козаками або представниками нової влади. Основна ж проблема в тому, що ці люди просто не здатні кваліфіковано використовувати споруди каналу.

«Потрібно чітко розуміти, що Північно-Кримський канал — це не просто русло, яким тече вода: це дуже складна споруда, що складається з системи шлюзів, насосних станцій тощо. Для експлуатації споруди необхідна висока кваліфікація. В іншому разі це загрожує техногенними катастрофами»,— наглосив він.

Також Одарченко зазначив, що причиною відсутності водопостачання Криму «є безвідповідальні дії самопроголошеної кримської влади». Досі немає жодних юридичних відносин між Україною і Кримом, зокрема і домовленостей на поставку води на півострів, зазначив він.

«Підписати якісь домовленості з самопризначеними кримськими чиновниками поки що не вдалося зовсім не тому, що Україна не хоче це зробити. Причиною залишається небажання самопроголошеної влади Криму проводити переговори з Україною»,— зазначив голова облдержадміністрації.

Нагадаємо, в квітні ЗМІ повідомили, що Україна перекрила надходження води на анексований Росією Кримський півострів з річки Дніпро через Північно-Кримський канал. В Криму заявили, що готові платити за користування дніпровською водою за світовими стандартами, але київська влада «не готова до співпраці».

Водночас у Держагентстві водних ресурсів заявили, що до теперішнього часу управління Північно-Кримського каналу не отримало конкретних пропозицій про укладення договірних відносин для потреб водозабезпечення Криму, а вода по Північно-Кримському каналу до Криму надходить самопливом.

Україна забезпечує до 85% потреб Криму в прісній воді через цей канал, який з'єднує головне русло Дніпра з півостровом.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!