Нардеп вважає, що Україна могла заблокувати «Південний потік»

Управління газотранспортною системою не варто було передавати європейським чи американським компаніям, натомість можна було запропонувати міноритарні пакети акцій зацікавленим у будівництві «Південного потоку» країнам — Болгарії, Румунії, Греції, Австрії, Німеччині.

Про це, коментуючи прийнятий учора Верховною Радою закон про реформування ГТС, заявив народний депутат, член парламентського комітету з питань ПЕК, ядерної політики та ядерної безпеки Микола Рудьковський.

«Щоб вони стали повноцінними акціонерами нашої труби й були зацікавлені у підтриманні високої надійності та в доброму технічному стані. При цьому висунути їм дві умови: по-перше, вони відмовляються від участі в будівництві «Південного потоку», і, по-друге, вони разом з Україною ставлять умову Росії та закуповують газ на українсько-російському кордоні»,— цитує депутата його прес-служба.

На переконання Рудьковського, за нинішніх умов, починаючи з листопада, у європейській ГТС буде недостатній обсяг газу, аби забезпечити реверс в Україну. «Єдиний час, коли можна було закачувати газ — з червня по 15 вересня, коли на європейському ринку є надлишок газу, який подається з Північної Африки та Північного моря. У Європі недостатньо газових сховищ, аби його туди закачувати. Тож саме цей газ Україна могла купити (в обсягах 8-10 млрд кубометрів), що допомогло б пережити січень-лютий — пікові місяці споживання газу в Україні»,— зауважив політик.

За його даними, газу в українських сховищах вистачить лише до початку січня. «І як тільки Україна почне — навіть за погодженням з європейськими партнерами — відбирати транзитний газ, Росія може зупинити газопостачання на українсько-російському кордоні»,— додав нардеп.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!