О.Турчинов підписав указ про захист майнових прав та інтересів держави у зв’язку з окупацією Криму

В.о. Президента України Олександр Турчинов підписав Указ № 458/2014 Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28 квітня 2014 року «Про деякі заходи щодо захисту майнових прав та інтересів держави Україна у зв'язку із тимчасовою окупацією території України». Відповідний Указ розміщений на офіційному сайті Президента.

Згідно з указом, Кабінет Міністрів України має невідкладно опрацювати механізм захисту майнових прав та інтересів держави у зв'язку з тимчасовою окупацією території України.

При цьому Мін’юст разом із ФДМУ та іншими заінтересованими органами виконавчої влади, за участю органів місцевого самоврядування, поивнні узагальнити й у двотижневий строк передати до ГПУ відомості, у тому числі відповідні підтверджуючі документи, про вартість майна та майнових прав держави на тимчасово окупованій території України, про шкоду, завдану порушенням прав держави у зв'язку з тимчасовою окупацією території України;

Також Мін’юст має підготувати та подати до Європейського суду з прав людини доповнення до заяви у справі «Україна проти Росії» стосовно уточнення розмірів шкоди внаслідок порушення права власності у зв'язку з тимчасовою окупацією території України.

Крім того, РНБО повинна запропонувати ГПУ за результатами опрацювання відомостей про вартість майна та майнових прав держави в тимчасово окупованому Криму, розглянути можливість порушення в установленому порядку питання щодо застосування стосовно відповідних юридичних осіб заходів кримінально-правового характеру, звернення до судів України.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!