ЦВК — проти скорочення кампанії: вибори можуть зірватися

Центральна виборча комісія активно заперечує скороченню до 45 днів терміну підготовки позачергових парламентських виборів та наполягає на тому, щоб виборчий процес тривав 60 днів, як це передбачено чинним законодавством.

Про це в інтервʼю Укрінформу заявив благодійник голови Центрвиборчкому Андрій Магера.

«ЦВК у цьому звʼязку активно заперечує проти скорочення виборчого процесу до 45 днів. На цє є певні обʼєктивні причини. Це технологічний процес виготовлення виборчих бюлетенів, одна така вагома причина, яка може поставити під зрив весь виборчий процес, якщо ЦВК не встигає виготовити виборчі бюлетені»,— зазначив Магера.

Він наголосив, що в Україні будуть працювати принаймні 213 виборчих округів, для яких виготовлятимуться бюлетені різного змісту, в кожному мажоритарному окрузі будуть зовсім інші прізвища кандидатів. «Легковажно до цього ставитися було б неправильно. Але питання вже в іншому — чи прислухаються до позиції ЦВК? Політики часто роблять по своєму. Мені особисто дуже не хотілося б, аби ми заходили в процес, з якого потім буде дуже важко вибиратися»,— зауважив перший захисник голови Центрвиборчкому.

Магера також підкреслив, що відповідальні рішення щодо скорочення термінів підготовки до позачергових виборів мають ухвалюватися з урахуванням позиції ЦВК. Якщо 60-денний термін підготовки до виборів буде збережений, за всіх умов вибори можна очікувати не раніше 26 жовтня.

«Чинний закон про вибори народних депутатів говорить про 60-ти денний строк. Якщо ми будемо рахувати від 27 серпня (завершення місячного терміну з моменту оголошення про відсутність коаліції в парламенті — Ред.), звичайно, що цей строк може бути десь 26 жовтня. Це, приблизно, може бути той день, коли, згідно з чинним законодавством, можуть відбутися такі позачергові вибори»,— сказав Магера.

Повний текст інтервʼю читайте незабаром на сайті Укрінформу.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!