В.Коновалюк: криза в Україні може призвести до краху всю світову економіку

Під час візиту до США кандидат у президенти України Валерій Коновалюк дав кілька інтерв'ю провідним американським ЗМІ, зокрема, Bloomberg TV і Yahoo News. У своїх інтерв'ю Коновалюк висловив побоювання відносно того, що якщо не зупинити українську економічну кризу, то її наслідки можуть вкрай негативно позначитися на економіці всього світу.

Також він заявив, що питання стабілізації політичної та економічної ситуації в Україні багато в чому залежить від зацікавлених сторін — США та Росії. Політик вважає, що саме вони повинні вирішити виниклі проблеми між собою, не використовуючи Україну як розмінну монету.

Крім того, в ході зустрічей з американськими політиками кандидат у президенти нагадав про Будапештський меморандум, згідно з яким двадцять років тому Україна відмовилася від ядерної зброї в обмін на добру волю США, Росії та Великобританії, які підписали меморандум і обіцяли забезпечити безпеку і цілісність України.

“З боку США, Великобританії та Росії це був не стільки жест доброї волі, скільки своєрідна плата за добровільну відмову України від ядерної зброї. А адже саме ядерний щит був надійною гарантією безпеки країни. Над цим щитом працювали покоління українців, він коштував десятки мільярдів доларів, але Україна відмовилася від нього безоплатно. Останні події показали, Будапештський меморандум не вартий навіть того паперу, на якому він надрукований. І справа не тільки в анексії Криму. На догоду своїм геополітичним амбіціям країни-гаранти сьогодні перетворили Україну в поле бою. Вони відверто провокують в нашій країні конфлікти, підтримують лояльні їм радикальні течії. Вони розглядають Україну не як державу, а як "спірну територію“, конкуруючи між собою за контроль над нею. Я закликаю лідерів країн-гарантів зупинитися”, — заявив В.Коновалюк.

Він також зазначив, що найнадійнішою гарантією миру в Україні стане її нейтральний статус і політика невтручання з боку інших держав. Він закликав країни-гаранти розробити і підписати новий договір, що детально описує умови, на яких Україна отримає нейтралітет і перестане бути майданчиком для чужих геополітичних ігор.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!