Уряд планує реформувати податкову систему

Кабінет міністрів ініціює докорінне реформування системи оподаткування громадян.

Зокрема, планується знизити ставку єдиного соціального внеску і реформувати системи оподаткування доходів фізичних осіб. Кількість обов’язкових податків зменшиться з 22 до 9, повідомив прем’єр-міністр Арсеній Яценюк на засіданні уряду.

«Ми легалізовуємо і детінізовуємо заробітну плату, ми знімаємо навантаження на Фонд оплати праці», — додав він.

За словами прем’єра, уряд має намір збільшити податкове навантаження на найбільш забезпечені верстви населення, щоб компенсувати недонадходження коштів до бюджету і соціальних фондів. Таким чином можна компенсувати понад 3,5 мільярда гривень, за оцінками уряду.

«Хто заробляє більше — той платить більше, хто заробляє менше — той платить менше», — узагальнив принцип нової податкової концепції прем’єр-міністр.

Арсеній Яценюк пропонує зберегти наявну 40% ставку єдиного соціального внеску лише для мінімальної зарплати, а у випадку, якщо доходи вищі — встановити ставку єдиного соціального внеску на рівні 15%.

Зокрема, Кабмін пропонує встановити ставку податку на доходи фізичних осіб на рівні 15% для доходів до 10 мінімальних зарплат, 20% — для доходів від 10 до 17 мінімальних зарплат і 20% — для доходів понад 17 мінімальних зарплат.

Окрім того, Кабмін пропонує обкладати податком за ставкою 15% пасивні доходи населення.

Податкову реформу уряд планує внести на розгляд у Верховній Раді на першому пленарному тижні вересня.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!